Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


nauczycieli Czym jest Openoffice?

Openoffice jest pakietem zawierającym w sobie kilka programów biurowych pomocnych zarówno w firmie jak i dla domowego użytku. Najważniejszą z zalet pakietu jest jego cena - a właściwie jej brak... Jest to program całkowicie darmowy, zarówno do użytku komercyjnego jak i prywatnego.
Jest do złudzenia podobny do pakietu Microsoftu i jeśli nas nie stać na Offica firmy Microsoft to w chwili obecnej jest to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy odpowiednik tamtego pakietu.
Za pomocą programów dostępnych w tym pakiecie bezproblemowo napiszemy tekst, pracę, książkę, stworzymy zestawienie finansowe, skorzystamy z bazy danych stworzymy wykresy i wiele innych pożytecznych rzeczy, które nie w sposób tu wymienić.

Przykładowo przesiadka z MS Worda na Openoffice Write jak i na odwrót jest praktycznie bezbolesna.

Wygląd Openoffice Write:

Openoffice Write - odpowiednik worda

Składa się przede wszystkim z takich elementow jak:

  • Openoffice Base - odpowiednik Ms Access
  • Openoffice Calc - odpowiednik Ms Excel
  • Openoffice Draw - odpowiednik Ms Graph
  • Openoffice Impress - odpowiednik Ms Powerpoint
  • Openoffice Math - odpowiednik Ms Edytor równań
  • Openoffice Write - odpowiednik Ms Word 

O ile wersja Offica z Microsoftu dla użytkowników prywatnych nie jest aż tak kosztowna, o tyle użytkownicy, którzy chcą wykorzystywać pakiet w firmie zapłacić muszą kilka razy więcej. Zatem nawet gdy uprzemy się przy jednym czy drugim możemy np. przy starcie firmy, który jak wiadomo zawsze jest ciężki chwilę poużywać darmowego Openoffica, a później jak stwierdzimy, że jest nam niezbędny jego komercyjny odpowiednik to możemy w miarę bezboleśnie skorzystać ze zmiany - przynajmniej w przypadku MS Worda- Openoffice Write.

Skąd ściągnąć? Jak zainstalować? - kliknij aby zobaczyć.copyright © Pcwiedza.pl
kredyt, Allegro pl aktywacja, konto bankowe