Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


nauczycieli Eksport danych

Bez większych problemów możemy nasze dane wyeksportować do Excela, lub też do odpowiedniej bazy danych.

Jeśli na przykład potrzebujemy informacje zawarte w naszym skoroszycie przenieść do naszego serwisu internetowego możemy skorzystać z formatu np. CVS.
Format ten jest zapisem, który umożliwia zapisanie całej zawartości arkusza w postaci pliku tekstowego w specjalny sposób zorganizowanego. W wierszach takiego pliku będą się znajdowały analogiczne wiersze arkusza, pola zaś są oddzielone znakiem np. średnikami, wiersze zaś innym znakiem.

Dzięki takiem podziałowi baza danych może odczytać taką zawartość pliku.

calc_65.jpg 

Aby skorzystać z tej opcji dajemy zapisz jako, w miejscu zapisz jako typ: wybieramy Tekst CSV(.csv) i dajemy zapisz. Jeśli pojawi się okienko informujące nas o usunięciu formatowania to dajemy ok bo w pliku CSV i tak nie ma formatowania.

calc_66.jpgW kolejnym oknie wybieramy najpierw zestaw znaków, dla polskiej czcionki to będzie Europa Środkowa (Windows-1250/ WinLatin2). Według potrzeby programu do którego będziemy eksportować wybieramy separator pola i separator tekstu i dajemy OK.

calc_67.jpg

calc_68.jpg

Przykładowe podglądy takich plików przez notatnik będą wyglądały mniej więcej tak jak obok. Pierwszy to z ustawieniami jak na okienku wyżej, drugi to gdy wybierzemy separator pola jako tabulator.

Eksportować możemy również do formatu

  • pdfa, korzystając z funkcji plik- eksportuj jako PDF, lub klikając na ikonkę PDF z paska narzędziowego.
  • Excela,
  • xmla,
  • htmla,
  • formatu StarCalc.
  • dbf

Wszystko to jest dostępne przez zapisz jako i wybieramy typ pliku do jakiego chcemy zapisać dane.

copyright © Pcwiedza.pl
kredyt, Allegro pl aktywacja, konto bankowe