Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


nauczycieli Korzystaj z pomocy

Zachęcam do korzystania z pomocy programu, jest ona w języku polskim i jest bardzo pomocna. Przy tworzeniu kursu przyjęte zostało założenie aby przybliżyć jak najbardziej program i niejako wprowadzić czytelnika w najistotniejsze obszary programu a przez to umożliwić mu szybki start. Z tego też powodu nie były omawiane wszystkie opcje po koleji, bo nadmiar informacji mógłby tylko zaciemnić całość i zniechęcić do dalszej nauki. Od tego są właśnie manuale/pomoc i specjalistyczne książki, które rozszerzają naszą wiedzę. Czyli najpierw dowiadujemy się do czego program służy i jak szybko można go w realnym świecie wykorzystać a później dopiero szukamy zaawansowanych opcji, które są nam potrzebne w rozwiązaniu bieżącego problemu.

Jak zatem korzystać z pomocy programu?

calc_53.jpg 

Pomoc przywołujemy naciśnięciem klawisza F1, lub menu Pomoc->Pomoc Openoffice.ux.pl. Wyświetli się wówczas lista tematów związanych z danym programem.

calc_54.jpg

Zakładka "Index" pozwala nam na szybkie znalezienie danego problemu, o ile jest on zaindeksowany w pomocy. Forma często spotykana również w książkach.

Kolejna zakładka to znajdź - pozwala na wpisanie słowa - wyrażenia, pod kontem którego zostanie przeszukana zawartość pomocy.

Ostatnia z zakładek nazywa się "Zakładki", gdzie możemy sobie sami dodawać ulubione zakładki, będąc np. na Funkcjach logicznych klikamy na ikonkę z plusikiem "Dodaj do zakładek..." w górnym pasku narzędzi.

Później mamy nasze ulubione zakładki w jednym miejscu.copyright © Pcwiedza.pl
kredyt, Allegro pl aktywacja, konto bankowe