Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


nauczycieli Program do robienia prezentacji

      Program OpenOffice Impress służy podobnie jak Microsoft PowerPoint do robienia prezentacji multimedialnych. Ten pierwszy jest jednak całkowicie darmowy co jest olbrzymim plusem za tak skomplikowany program.

     Najczęściej, gdy potrzebujemy zreferować jakiś temat, wyjazd, wycieczkę to tworzy się slajdy, na której umieszcza się tytuły oraz zdjęcia np. z wyjazdu, rysunki, najważniejsze punkty, które później omawia się przed grupą ludzi.

Program Impress jest bardzo często stosowany na wszelkiego rodzaju konferencjach wykładach, gdzie tylko jest możliwość podłączenia komputera i rzutnika. Oczywiście, można również wydrukować dane slajdy na folii i wyświetlić na tradycyjnym rzutniku, choć wówczas z efektów przejścia np. w szachownicę wówczas nie skorzystamy...

Program pozwala na usystematyzowanie formy wyświetlania całej prezentacji, co powoduje, że wszystko jest spójne. Najczęściej na slajdach umieszcza się tylko tytuły, wypunktowane skróty myślowe, schematy i rysunki, resztę zaś dopowiada się podczas prezentacji. Stanowi ona najczęściej szkic, schemat całego wykładu, pozwala na szerokie zobrazowanie i większe zaciekawienie słuchającego danym tematem. Wykładający natomiast ma swego rodzaju plan według którego idzie w wyznaczonym wcześniej kierunku.

Impress - program do robienia prezentacji

program-do-tworzenia-prezentacji-multimedialnych_1.jpgProgram jest obecny w pakiecie OpenOffice. Po uruchomieniu możemy wybrać rodzaj prezentacji. Obok jest poglądowe zdjęcie ukazujące jak może wyglądać dopiero co utworzona nowa prezentacja.
copyright © Pcwiedza.pl
kredyt, Allegro pl aktywacja, konto bankowe