Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


nauczycieli Szybkie pisanie tekstów

Jak pisać szybko i bez patrzenia na klawiaturę? Myślisz, że to niemożliwe, lub zastrzeżone dla ludzi o specjalnych ku temu predyspozycjach?
Otóż nie! To jest dla każdego, kto rzeczywiście tego potrzebuje. Wystarczy wyrobić sobie dobry nawyk.

Jeśli będziesz używał Writera lub Worda raz na pół roku to nie ma to większego znaczenia, czy będziesz używał jednego, dwóch czy dziesięciu palców do pisania tekstów klawiaturą. Natomiast jeśli będziesz używał programu na codzień lub przynajmniej raz w tygodniu to bardzo polecam naukę pisania na klawiaturze bez patrzenia na nią. Zwróci się szybko.
Powiesz, że jest to nudne... A ja powiem, że nudne jest pisanie dwoma palcami kilkunastustronicowego tekstu...

Z początku jest to bardzo trudne, uciążliwe i męczące, wydaje się, że prawie niemożliwe do opanowania i nudne, jednak po "krótkotrwałych torturach" otrzymujemy umiejętność, która będzie się nam zwracała dzień po dniu a czas który poświęcimy odrobi się bardzo szybko (oczywiście zależy to jeszcze od tego jak często korzystamy z komputera).

Po co mi szybkie pisanie?
Wydawać by się mogło, że jedynie do pisania tekstów w Writerze/Wordzie jest potrzebne szybkie pisanie na klawiaturze, niekoniecznie! Wystarczy wejść na Gadu-gadu i spróbować jednym palcem napisać wiadomość znajomemu. brrr... prędzej się znudzi niż będzie chciał z nami rozmawiać - czas oczekiwania mocno nadwyręży cierpliwość rozmówcy.


Nawyk, nawy i jeszcze raz nawyk
Pamiętajmy też, że to co wejdzie w nawyk to już raczej zostanie na zawsze... Jak już raz przyzwyczaimy się do pisania dwoma palcami to już mało prawdopodobne będzie to, że uda nam się kiedyś zmienić nawyk - zmusić do nauki pisania dziesięcioma palcami.
Tak więc zachęcam do zdobywania od razu dobrych nawyków, które później będą procentować. Oczywiście jest to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy spędzają lub zamierzają spędzać sporo czasu przed klawiaturą, choć zachęcam wszystkich.

Mówiąc bardzo ogólnie duża część naszego życia codziennego jest wypełniona czynnościami automatycznymi, rutynowymi, które robimy w ogóle o nich nie myśląc. Zatem duża część życia jest taka jakie mamy nawyki. Jeśli wyrobimy nawyki złe to możemy się spodziewać, że całe życie nawyki te będą nam ciężarem. Zatem gdy chce się zmienić coś w swoim życiu trzeba zmieniać nawyki, bo one mają ogromny, jak nie największy wpływ na jakość naszego życia.
Jeśli np. chcemy wstawać wcześnie rano, to na dłuższą metę jeśli nie wytworzymy sobie nawyku wczesnego kładzenia się spać - nici z naszych zamiarów...

Wracając do naszej klawiatury jest mnóstwo programów do nauki szybkiego (bezwzrokowego) pisania na klawiaturze, jak znajdę coś ciekawego to nie omieszkam się ich tutaj przedstawić.

copyright © Pcwiedza.pl
kredyt, Allegro pl aktywacja, konto bankowe